Aqua Club Dolphin Hakkında Bilgiler

# İstanbul’un en büyük su parkları olan Aqua Dolphin ve Aqua Marina yaz sezonunun açılmasıyla birlikte ziyaretçilerine kapılarını açmaktadır.

# Bu yazıyı sonuna kadar okuyup incelediğinizde Aqua Dolphin‘e ait aklınızda oluşan tüm soru işaretlerine cevap bulmanızı umuyoruz.

Aqua Dolphin Su Parkı Tanıtımı

2013 yılında da gitme fırsatı bulduğum Aqua Dolphin Su Parkını ne yazık ki nasıl bıraktıysam öyle buldum. Ne yazık ki öyle buldum diyorum çünkü 5 yıldır hiç bir yenilik yok. Tek değişiklik giriş ücretlerinin abartılı bir şekilde artışı oldu.

Bu yazımda ne yazık ki Aqua Dolphin‘in artılarından çok eksilerinden bahsedeceğim gibi görünüyor. Neyse fazla yüklenmeden ufaktan geçiyorum anlatmaya…

Giriş yaptıktan sonra sizi Soyunma kabinleri ve Giyim Mağazası (butik) karşılıyor. Eğer mayonuzu yanınıza alamadıysanız veya başına bir şey geldiyse buradan yenisi tedarik edebilirsiniz.

Soyunma ve Giyinme kabinleri bay ve bayan olarak ikiye ayrılıyor. Kabin önünde bulunan elamanlardan dolap anahtarı alıyorsunuz ve bileklik şeklinde kolunuza takıyorsunuz. (biz çıkış yaparken 3 kişinin bir dolabı kullanması ve kapısını açık unutması nedeniyle 3 telefon birden çalındı. aman dikkatli olun.)

Havuzlar

Aile Havuzu, Gemi Havuzu, 2 Adet Büyük Havuz, Dalga Havuzu ve 2 Yeni Çocuk Havuzu bulunmaktadır. Aile havuzuna münferit halde tabi ki giremiyorsunuz, Eş, Anne veya baba olması gerekiyor.

Şimdi dananın kuyruğunu kopartıyorum… Havuzların her biri aşırı dolu. Bırakın yüzecek bir köşe, kulaç atacak alan bile yok. Müthiş bir kalabalık ve adım atacak yer yok. Şezlonglar hem çok bitişik, hemde yetersiz kalıyor. Bu daha ne ki…

Çocuk kaydırakları da dahil 12 adet kaydırak bulunmakta. Bunlardan bir çoğu gayet zevkli, mutlaka deneyin.. Yalnız bir sorun var? üstteki merdivenlerde bekleyenler seyir için değil sıra için beklemekte ona göre..

😲Yok artık! dediğinizi duyar gibiyim. Bende öyle demiştim.. Sadece 2 adet kaydırağa binebildim, diğerlerini bekleyecek kadar sabırlı biri değilim ne yazık ki.

Yiyecek & İçecek

İçeriye dışarıdan yiyecek ve içecek sokmak kesinlikle yasak, içeriye alınmıyorsunuz.

İçeride; Restoran, Mangal evi, Pizza ve Fastfood gibi bir çok yer mevcut. Fiyatlarda ehh işte, düşürür ama öldürmez cinsten. (ufak su 3tl diyeyim gerisini siz anlayın)

Suya girmek sizi gayri ihtiyari acıktıracaktır. Yemek yemek isteyeceksiniz ve resimde kadrajıma sadece yarısını sığdırabildiğim kuyruğa girmek zorunda kalacaksınız.

Ne kadar çok sıra kuyruğunu dillendiriyorum değil mi? Bunu bende fark ettim. Ama kimse kusura bakmasın paranızla rezil oluyorsunuz! Hiç bir şeyden zevk alamıyorsunuz.

Aktiviteler

İçeride güneşlenmek haricinde neler yapabilirim diye bakınırken gözüme çarpan Dj & müzik ve Voleybol sahası oldu. Voleybol oynamasını biliyorsanız muhakkak deneyin derim, hem terliyorsunuz hemde vakti değerlendiriyorsunuz.
•Bazı günler konser oluyor. Gitmeden resmi sitesinden hangi sanatçının geleceğini kontrol edebilirsiniz.

Aqua Dolphin Resimleri

Aklınızda Bulunması Gerekenler
•Şezlong ve Şemsiye giriş ücretine dahildir.
•İçeride Para geçmiyor, Manyetik bileklik alıyorsunuz ve içerisine para yüklüyorsunuz.
•Yunus gösterisini kaldırmışlar, artık yok.
•Kıymetli eşyalarınız için Emanet kasa kiralayabilirsiniz.

Fikrim Yukarıda belirttiğim memnuniyetsiz tavrım tamamen kendi şahsi fikrimdir. Alınan ücret karşısında kalabalık olmasına ilişkin bir düzenleme yapılması gerektiği fikrindeyim. Gerekirse web siteleri üzerinden online bilet satılmalı ve giriş kotası olmalı.

Aqua Dolphin Servisleri (ücretsiz)

Avrupa Yakası: Mecidiyeköy, Taksim, Fatih, Kocamustafapaşa, Zeytinburnu, Bahçelievler, Güngören, Bakırköy, Bağcılar, Küçükçekmece, Güneşli, G.O.P, Bayrampaşa, Küçükköy, Beylikdüzü, Avcılar, Başakşehir, Esenler, Sefaköy ve Halkalı.
Anadolu Yakası: Ümraniye, Kozyatağı, Kadıköy ve Altunizade.

» Akmanlar Turizm adlı turizm şirketinin park ile olan anlaşması sonucunda ücretsiz servis imkanı sunulmaktadır. Bu servisler sabah 08:30 da belirtilen konumda 1 saat kadar bekler, Akşam dönüş saati 17:55‘dir.

» Servisler için randevu alımına ihtiyaç yoktur. Servis noktalarına belirtilen saatlerde gelmeniz yeterlidir.

 Giriş Ücretleri & Ziyaret Saatleri

Giriş Ücreti
70 TL Ziyaret Saatleri
08:30 – 17:55 Kapalı Günler
yok

Giriş Tarifesi

Giriş Ücreti

Bay 70 TL
Bayan 60 TL
Çocuk (5-12 Yaş) 35 TL
Çocuk (0-4 Yaş) Ücretsiz

Aqua Dolphin 2019 Giriş Fiyatları

Aqua Dolphin Su Parkına ait özel otopark yoktur. Özel Aracınız ile gelmenizde hiç bir mahsur yoktur. Rahatlıkla Park yeri bulabileceğinizden emin olabilirsiniz.

Önemli Tabloda yer alan giriş ücretleri haftanın altı günü için geçerlidir. Pazar günleri giriş ücretleri Baylar için 80 TL, Bayanlar için 70 TL, Çocuklar için 40 TL‘dir.

2019 Yılı Aqua Dolphin Giriş Fiyatları Bu şekildedir. Sezonun getirdiği durgunluğa göre değişkenlik gösterebilir. Ödeme Nakit ve Kredi Kartıyla gerçekleşiyor. İnternetten satın alamıyorsunuz.

 Nasıl Gidilir? Konum Bilgileri

Harita sokaklarında dolaşmak için ikonu sürükleyin Harita üzerindeki insan simgesini sürükleyip bırakarak haritada sokaklarda dolaşabilirsiniz!
(Bazı konumlar Google Maps tarafından henüz sokak görünümüne açılmamış olabilir.)

Aqua Dolphin Nerede ve Nasıl Gidilir?

Adres: Cemal Paşa Cad. Su Oyunları Merkezi Bahçeşehir
Girişi Esenkent / İstanbul

» İETT Otobüs Seferleri
76D Taksim – Bahçeşehir
76E Taksim – Bahçeşehir (Express)
E-57 Bakırköy – Bahçeşehir (Express)
E-58 Mecidiyeköy – Bahçeşehir (Express)
146 Bakırköy – Bahçeşehir
146T Yenikapı – Bahçeşehir

» Bahçeşehir Dolmuşları
Avcılar – Bahçeşehir (Avcılar Metrobüs Durağından)
Sefaköy – Küçükçekmece – Bahçeşehir (Sefaköy Metrobüs Durağından)

» İletişim Bilgileri
Telefon:+90 (0212) 672 61 61 (Pbx)
Fax: +90 (0212) 672 61 65
E-Mail: [email protected]

» Eğer yolunuz İstanbul’a düşmüşse İstanbul’da Gezilecek Yerler Adlı yazımızı incelemenizi öneriyoruz.