Bitez Plajı Tanıtımı | Giriş Ücreti, Nerede ve Nasıl Gidilir?

Muğla gezilecek yerler listemizde de yer verdiğimiz Bitez Plajı, Bodrum’un merkezine göre çok daha sakin olan Bitez bölgesinde bulunan mavi bayraklı bir plajdır. Aldığı mavi bayrağın hakkını veren plajda Ege Denizi’nin en güzel hallerinden birisinin keyfini çıkartmak mümkündür.

Bitez Yalısı adıyla türkülere konu olan plaja ulaşım da oldukça kolaydır. Bodrum Merkez ile Bitez arasındaki mesafe yaklaşık 8 km’dir ve iki bölge arası çalışan minibüs hatları ya da taksilerle plaja ulaşım sağlanabilir.

muğlanın en güzel yerleri
Bitez Plajı

Bitez Konaklama

Bitez’de kalacak yer bulma sıkıntısı çekmek istemeyecek olan yerli veya yabancı turistler erken rezervasyon yaparak son anda karşılaşabilecekleri tatsız sürprizleri önlemeleri iyi olur. Bunun haricinde Bitez sunduğu birbirinden farklı imkanlarla her maddi duruma uygun tatil fırsatı sunmaktadır.
•Kamp yapacak yer arayanlar, Bitez bölgesindeki kamp alanlarına çadırlarını kurma şansı bulacaklardır. Çınar Kamp gibi alanlarda karavanlar için de otopark yer mevcuttur.
•5 yıldızlı otellerin bir kısmı ultra her şey dahil hizmeti verirken büyük çoğunluğu her şey dahil hizmeti sunmaktadır.
•Yarım pansiyon ya da oda-kahvaltı seçenekleriyle daha düşük bütçelerinde faydalanabileceği konaklama imkanları vardır.
•Bodrum otellerini ve fiyat aralıklarını görmek için tıklayın.

Bitez Plaı, Muğla
Bitez Plaı, Muğla

Bitez’de Ne Yapılır?

Bitez’de yapılacak aktiviteler, Bodrum’un kendine özgü eşsiz havasının tadını çıkarmayla başlayacak olsa da yerinde durmayı sevmeyenleri bekleyen birçok seçenek vardır.
•Elbette ilk seçenek, Bitez Plajı, hem mavi bayraklı hem de sakin bir kumsalda eşsiz mavinin tadını çıkarmaktır.
•Bitez’in bir diğer popüler yönü de mandalina bahçeleriyle dolu olmasıdır. Sahil kısmından içerilere doğru gidildikçe doğal mandalina ağacı kokusunu büyüse kapılıp saatlerce yürünebilir.
•Bitez’e gelen turistlerin bir diğer tercihi de bisiklet sürmektir çünkü beldede bisiklet sürüşü için oldukça güzel yollar vardır.
•Ben sadece Bitez Plajı’nda yüzmem diyen turistlerse yapılan tekne ve yat turlarıyla Bodrum’un saklı cennetlerini keşfedebilir.

Bitez Plajı, Muğla
Meşhur Bitez Dondurmacısı

Bitez Yeme İçme

Bitez’de ne yenmeli, sorusunun ilk akla gelen cevabı şüphesiz ki dondurmadır. Bölgenin adıyla ünlenen Bitez Dondurmacısı’na uğramadan geri dönmek büyük bir kayıp olabilir. Kendine özgü tatlarıyla öne çıkan taze dondurmaların tadını bakıp pişman olan sayısı oldukça azdır.

Ünlü dondurmacısı haricinde Bitez sunduğu farklılıklarla ziyaretçilere yeme içme konusunda hiçbir problem yaşamayacakları bir tatil vadediyor.

Ege ve Akdeniz mutfağının (Muğla’da ne yenir) kendine özgü tatlarının ön planda olduğu yerel tadımlar yapılabilecek restoranların yanında dünya mutfağının ön plana çıkan tatlarından da bir öğün yenebilir.

Bitez’deki bir günlük yemek menüleri şu şekilde olabilir:
•Sabah, geleneksel bir Türk kahvaltısıyla güne başlanabilir.
•Öğlen, bir Çin lokantasında birinci kalite bir yemek yenebilir.
•Akşamüstü, güzel bir dondurmayla tatlı isteği kapatılabilir.
•Akşam da Ege mutfağının en özel zeytinyağlı yemekleriyle hafif bir öğün yenebilir.

Bitez’de bunların haricinde birçok restoran ve kafe her bütçeye uygun fast food olanağından gece yemeklerine kadar değişik çeşitler sunmaktadır.

Bitez Plajı, Muğla
Bitez Plajı, Muğla

Bilmenizde fayda var!

Bitez’le ilgili faydalı bilgileri aklında tutan turistler her zaman diğer ziyaretçilerin bir adım önünde olurlar. İşte o bilgilerden bazıları:

•Bitez’deki rüzgar şartları hafif su sporları için oldukça uygundur. Eğer ekipmanı olanlar varsa yanlarında götürebilir ya da sahil kenarındaki mekanlardan kiralayabilirler.
•İlkbahar sonu ve sonbahar başı gibi dönemlerde gitmek sessiz ve sakin bir Bitez Plajı deneyimi sunar.
•Bitez, Bodrum kıyısındaki en uzun koya ev sahipliği yapmaktadır.

Bitez Plajı, Muğla
Bitez Plajı, Muğla

Civarda bulunan tarihi yerler

Bitez çevresindeki tarihi mekanlar, sadece kum deniz tatili yapmayayım kültürel etkinlikler de yapayım diyenler için gezilmeyi bekliyor. Bodrum Merkez’e çok yakın olması sebebiyle
•Halikarnas Mozolesi
•Zeki Müren Müzesi
•Bodrum Kalesi

gibi yerler ziyaret edilerek gerek yakın tarih gerekse Bodrum’un köklü tarihi hakkında önemli kültürel kazanımlar elde edilebilir. Bunların yanı sıra, suyun altında ne olduğuna meraklı yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği müze ise Su Altı Arkeoloji Müzesi’dir.

Bitez Plajı Nerede
Bitez Plajı

Giriş ücreti ve Ziyaret saatleri

Bitez Plajı, halk plajı konumunda olduğu için giriş ücreti alınmıyor. Plaj içerisinde yer alan işletmelerden hizmet aldığınızda şezlong ve şemsiyeleri bile ücretsiz kullanım hakkına sahip oluyorsunuz.

Sabahın ilk ışıklarından akşam güneşi batana dek belediye tarafından cankurtaran hizmeti verilen Bitez plajında akşam 18:00 saatlerinde cankurtaran hizmeti sona eriyor. Dilerseniz eğlenmenize devam edebiliyorsunuz ancak dikkatli olmanızda fayda var.

 Nasıl Gidilir? Konum Bilgileri

Harita sokaklarında dolaşmak için ikonu sürükleyin Harita üzerindeki insan simgesini sürükleyip bırakarak haritada sokaklarda dolaşabilirsiniz!
(Bazı konumlar Google Maps tarafından henüz sokak görünümüne açılmamış olabilir.)

Bitez Plajı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Toplu taşıma araçları ile Bitez plajı’na gelmek isteyenler Bodrum merkezden hareket eden minibüslere binebilirler. Eğer özel aracınızla gelmek isterseniz Bitez tabelalarını takip edebilir, aşağıda verdiğim adres ve konum bilgileri ile plaja kolay bir ulaşım sağlayabilirsiniz.
•Adres: Bitez, Bodrum / Muğla
•Konum bilgileri için tıklayın.

# Eğer yolunuz buraya düşerse Bodrumda gezilecek yerleri merak ediyorsanız bağlantıya tıklayarak yeni yerler keşfedebilir, yok ben sahil ve plajlarla ilgileniyorum diyorsanız Muğla’da denize girilecek yerler içeriğimizi inceleyebilirsiniz.