Çamlıca Tepesi Hakkında Kısa Bilgi

Çamlıca Tepesi, İstanbul’un en yüksek iki tepesine verilen isimdir. Küçük ve Büyük Çamlıca Tepeleri olarak ikiye ayrılan bu bölge İstanbul’da şehir manzarasının tadının çıkarılacağı güzel yerlerden biridir.

Çamlıca Tepesi

Büyük Çamlıca’da genellikle belediye tarafından işletilen restoran, kafeler ile yeşil alanlar, Küçük Çamlıca’da ise Topkapı, Cihannüma ve Sofa Köşklerinin yer aldığı bir koru bulunmaktadır.

Çamlıca Tepesi

» Küçük Çamlıca Tepesi: İçerisinde, sofa cihannüma, Topkapı köşkleri, çamlıca korusu gibi eğlenceli mekanlar ve ziyaret edilmesi gereken önemli yerler bulunmaktadır. Küçük çamlıca tepesinde ayrıca bulunan çeşitli restoranlarda lezzetli yemekler yiyebilir kafeteryalarda arkadaşlarınız ile güzel vakitler geçirebilirsiniz.

» Büyük Çamlıca Tepesi: Denizden yaklaşık 262 metre yüksekliktedir. TV vericileri, Nurbaba Tekkesi, restoranlar, kafeler ve sosyal tesisleri ile dikkat çeken tepe, Çamlıca Tepeleri arasında daha popüler olanıdır.

Çamlıca Tepesi Resimleri

Çamlıca Tepesi

Çamlıca Tepesi

Çamlıca Tepesi

Çamlıca Tepesi

Çamlıca Tepesi

Çamlıca Tepesi

Çamlıca Tepesi

Çamlıca Tepesi

Çamlıca Tepesi

Çamlıca Tepesi

Çamlıca Tepesi

Çamlıca Tepesi

Çamlıca Tepesi
Çamlıca Tepesi Kahvaltı Fiyatları

Büyük Çamlıca Tepesinde İBB’nin sosyal tesisleri, kafeleri ve restoranları gibi birçok imkan mevcut. Muhteşem manzara karşısında kahvaltı yaparken büyük keyif alacağınıza garanti verebiliriz.

Hatırlatmak isterim ki Çamlıca tepesi İstanbul’un en çok ilgi gören yerlerinden olduğundan biraz erken davranıp yerinizi almanızdır. Sizde şahit olacaksınız ki manzarayı görmeye can atan binlerce kişi var.

Fiyatlandırma : Fiyat aralığı işletmenin inisiyatifinde olduğundan en kesin cevabı iletişim bilgilerini kullanarak öğrenebilirsiniz. Bilmenizi isterimki manzaraya karşı verebileceğiniz en ortalama fiyat 50 TL civarıdır.

Çamlıca Tepesi Otopark Ücreti

Araçla gidenler için Çamlıca tepesinde ücretli otopark bulunduğunu söyleme gereği duydum. Yol üzerine de bırakabilirsiniz ama aracım bana yakın ve güvende olsun diyorsanız Ücretli otopark’da mevcut olduğunu bilin istedim. Aklımda kaldığı kadarıyla 10 TL gibi bir rakam ödedim.

Çamlıca Tepesi Mekanları
•İBB Çamlıca Sosyal Tesisleri
•Kaserol Eating House
•Ora Steak & Burgers
•Daily Dana Burger & Steak
•Desde Café ve Restaurant & Yusuf İzzettin Paşa Köşkü

 Nasıl Gidilir? Konum Bilgileri

Harita sokaklarında dolaşmak için ikonu sürükleyin Harita üzerindeki insan simgesini sürükleyip bırakarak haritada sokaklarda dolaşabilirsiniz!
(Bazı konumlar Google Maps tarafından henüz sokak görünümüne açılmamış olabilir.)

Çamlıca Tepesi Nerede ve Nasıl Gidilir?

Çamlıca Tepesi İstanbul’un Anadolu yakasının Üsküdar İlçesinde yer almaktadır. Üsküdar’a kadar geldiğinizde 11A, 11D, 11E, 11F, 11G, 11K, 11L, 11P, 11ST, 11V, 11Y, 11ÜS, 320, 9A, 9Ç, 9ÜD ve 9Ş numaralı otobüs hatlarını kullanarak Çamlıca durağında inebilirsiniz. Duraktan indikten sonra kısa bir yürüyüşle tepeye ulaşabilirsiniz.
•Adres: Kısıklı Mahallesi, Üsküdar / İstanbul
•Konum bilgileri için tıklayın.

» İstanbul’a ilk kez gelenler adına hazırlamış olduğumuz İstanbul’a Gezilecek Yerler içeriğimizi inceleyip kendinize rehber edinebilirsiniz. Çamlıca Tepesi ziyaretinizden sonra civarda bulunan Fethi Paşa Sarayı ve Fatih Korusu (Otağtepe) hakkında bilgi almak için bağlantılara tıklayabilirsiniz.

 Sıkça Sorulan Sorular Soru Sor 

Çamlıca Tepesi ücretli mi? 