Duatepe Parkı Hakkında Bilgiler

İstanbul’un eşsiz boğaz manzarasına bugün fotoğraf daha çektim. Bugün size Duatepe Park’ından bahsetmek istiyorum. Manzarası dışında pek albenisi olmasa da Duatepe Park’ı ne zamandır gezi listemde duruyordu. Gezip incelemek bugüne nasip oldu.

Yukarıdaki Manzarayı ilk gördüğümde “Dur bakalım güzel şeyler çıkacak galiba” demiştim. Az öncede söylediğim gibi parkın manzarası dışında hiç bir albeni kalmamış. Bu denli güzel bir yeri nasıl bakımsız bırakmışlar anlamadım.

Ağaç ve Çim bakımları zannediyorum hiç yapılmıyor. Çevre düzenlemesi en son milattan önce yapılmış diye düşünüyorum. Bu bir sitem evet, umarım birileri görür de utanır.

Akşama bir iki saat kala gittiğimde 3-5 masa ile dayının biri çay servisi yapıyor. Helal olsun dedim, demek ki buraların ilgi beklediğini düşünen biriler var.

“Amma sitem ettin sende” dediğinizi duyar gibiyim. Eğer uğrama imkanı bulursanız inanın bana hak vereceksiniz. Bir Otağtepe kadar güzel manzarası var ama leş. Geceleri zannediyorum tinercilere mesken olmuş durumda. Hep güzel olanları çektim, İçki şişelerini çekmeye utandım.

Parkın içerisinde banklar bulunsada boğazı gören kısımda malesef oturacak yer yok. Ya sandalyenizi bagajınızda getireceksiniz, ya da resimde de görüldüğü gibi çay içmek için ayakta sıra bekleyeceksiniz. Hatırlatma: Çevrede manzarayı gören bir iki şık restoran bulunmakta.

 Nasıl Gidilir? Konum Bilgileri

Harita sokaklarında dolaşmak için ikonu sürükleyin Harita üzerindeki insan simgesini sürükleyip bırakarak haritada sokaklarda dolaşabilirsiniz!
(Bazı konumlar Google Maps tarafından henüz sokak görünümüne açılmamış olabilir.)

Duatepe Parkı Nerede ve Nasıl Gidilir ?

Metro ile: Taksim/Hacıosman metrosuna binerek Levent durağında ininiz. Buradan Hisarüstü metrosuna aktarma yaparak son durakta indiğinizde yürüme mesafesi ile 200 metre.
Otobüs ile: Rumeli Hisarüstü Durağından geçen tüm otobüslere binilebilir.
Araç ile: Baltalimanı’na varın, Tabelalar sizi Hisarüstüne çıkartacaktır. Konum arattırarak yolu karıştırma riskini azaltabilirsiniz.
•Konum bilgileri için tıklayın.

» Eğer yolunuz İstanbul’a düşmüşse sizin için hazırladığımız İstanbul’da gezilecek yerler listemizi inceleyebilirsiniz.