Fatih Korusu Hakkında Kısa Bilgi

Otağtepe olarak bilinen Fatih Korusu TEMA Vehbi Koç Doğal Kültür Merkezi İstanbul’un tabiat cenneti olan Beykoz ilçesi Kavacık beldesinde muhteşem doğasıyla bir çok ziyaretçinin gözdesi konumunda. 1997 yılında Büyükşehir Belediyesi tarafından çevre düzenlemesi ile bugünkü görünümünü alan Otağtepe’de muhteşem bir gün geçirebilirsiniz.

Fatih Korusu

Hafta sonu gezmesi için eğer hiç gitmediyseniz uğramanız gereken yerlerden en güzel manzaralı olan Otağtepe Korusunu gezmenizi altını çizerek öneriyoruz.

Boğaz manzarasını en net ve etkileyici görebileceğiniz yerdir diyebilirim. Artık kafa dinlemeye ihtiyaç oldukça gitmek için kendi arşivime ekledim diyebilirim.

Fatih Korusu

Otağtepe girişleri akşam erken saatlerde kapanıyor. Bana göre sebebi tepenin köprüye dik açıdan bakması ve gelen araçlara lazer gibi ışıklar tutup kazaya sebebiyet verilmemesidir.

Gitmek için hazırlık yapacak olan arkadaşlar pek hazırlık yapmamaları isabetli olur. Bunu dememdeki kastım; Otağtepe korusunda çay bahçesi ve atıştırmalık mekanlar maalesef bulunmamaktadır. Bunun üzerine ne bir piknik yapılmaya müsait alan ne de çay içmek demlemelik bir köşe yoktur.

Fatih Korusu

Merkez çok yakın mesafede olduğundan çayı çorbayı orada içip manzarada anı ölümsüzleştirmek için bir kaç foto çekilebilirsiniz. Böyle dedim diye lütfen bana kızmayın çünkü bir önceki yazımızda Emirgan Korusundan bahsetmiştik, gidip gören arkadaşlar büyüklük, çiçek ve süslemeler bulamayınca hayal kırıklığına uğrayabilirler bunu başta söyleyeyim.

Fatih Korusu

Dediğim gibi bir kaç manzara yeri vardır ve muhteşem güzelliktedir. Kendinize oldukça güzel pozlar oluşturabilirsiniz. Biz bir adet fotoğraf niyetiyle gittik ve 350’ye yakın resim çekmişiz.

Fatih Korusu Resimleri

Fatih Korusu, otağtepe

Fatih Korusu, otağtepe

Fatih Korusu, otağtepe

Fatih Korusu, otağtepe

Fatih Korusu, otağtepe

Fatih Korusu, otağtepe

Fatih Korusu, otağtepe

Fatih Korusu, otağtepe

 Giriş Ücretleri & Ziyaret Saatleri

Ziyaret Saatleri
10:30 – 17:30 Kapalı Günler
Her gün açık

Fatih Korusu Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri

Fatih Korusu için giriş ücreti yoktur. Bünyesinde otoparkı olan Koru’nun otopark ücreti de bulunmuyor. Haftanın yedi günü ziyaret edilebilir. Yaz aylarında 10:30 – 17:30 saatleri arasında hizmet verirken, kış aylarında kapanış saatlerini havanın kararmasıyla aşağıya çekebilirler.

 Nasıl Gidilir? Konum Bilgileri

Harita sokaklarında dolaşmak için ikonu sürükleyin Harita üzerindeki insan simgesini sürükleyip bırakarak haritada sokaklarda dolaşabilirsiniz!
(Bazı konumlar Google Maps tarafından henüz sokak görünümüne açılmamış olabilir.)

Fatih Korusu Nerede ve Nasıl Gidilir?

Araç İle: İkinci köprüye bağlandığınız da sağda ki Kavacık tabelalarını takip ettiğinizde sizi Fatih Korusu’na götürecektir.

Otobüs İle: Beşiktaş’tan deniz otobüsleriyle Üsküdar’a geçtin. Oradan Beykoz’a giden bir çok belediye otobüsü mevcut, bunlardan birine binerek Anadoluhisarı gidin. Buradan geçen minibüslerle kavacığa geçebilir yada buradan kime sorsanız sizi fatih korusuna yönlendirecektir.
•Adres: Kavacık, Beykoz / İstanbul
•Konum bilgileri için tıklayın.

# Civarda Gezilecek Yerler

Beykoz’da uğrayabileceğiniz diğer gezi noktaları;
•Polonezköy Tabiat Parkı
•Yoros Kalesi / Anadolu Hisarı
•Hıdiv Kasrı
•Hz. Yuşa Türbesi

# Eğer Yolunuz İstanbul’a düşerse diğer bir konumuz olan İstanbul’da gezilecek yerler adlı içeriğimizi inceleyebilir kendinize rehber edinebilirsiniz.

 Sıkça Sorulan Sorular Soru Sor 

İçeriye evcil hayvan sokmak yasak mı? 

Profesyonel Makine ile çekim yasak mı? 