Fethi Paşa Korusu Hakkında Kısa Bilgi

Anadolu yakasının Boğaz kıyısında bulunan ve bu bölgenin oksijen deposu olarak bilinen Fethi Paşa Korusu, Sultantepe semtinin İstanbul Boğazı’nı gören sırtlarından başlayıp, Kuzguncuk Tepesi ve Paşalimanı’nın üst kısımlarına doğru uzanıyor.

Koru, ismini II. Mahmud ve I. Abdülhamid dönemlerinde valilik, elçilik ve nazırlık yapan Tophane Müşiri Fethi Ahmet Paşa’dan alıyor.

Restoran & Kahvaltı Fiyatları

Üsküdar Turu yapanlar Fethi Paşa Korusu içinde bulunan ve Sarayburnu ile Ortaköy arası harika bir İstanbul manzarasına sahip olan manzaraya sahip olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri içinde dinlenip çay, kahve, meşrubat içebilir veya kahvaltı yapabilirler.
•Kahvaltı ücretleri İBB Sosyal Tesisleri Ücretidir. Orta düzeydedir.

Fethi Paşa Korusu Resimleri

Fethi Paşa Korusunu tesadüfen keşfettim. Bir Emirgan Korusu havası var. İçerisi çok büyük olmasa da yinede İstanbul da ikamet edenlerin muhakkak gelmeleri, manzaranın tadını çıkarmalarını öneririm.

Anadolu yakasını gezmeye gelenlerin günü birlik olarak Fethi Paşa Korusu gezisi sonrası Kız Kulesi ve Çamlıca Tepesi‘ni de gezebilirler.

 Giriş Ücretleri & Ziyaret Saatleri

Ziyaret Saatleri
08:30 – 23:00 Kapalı Günler
Her gün açık

Ziyaret Saatleri ve Günleri

Fethi Paşa Korusu, hafta içi ve hafta sonu dahil haftanın yedi günü misafirlerine hizmet vermekte. Banklarda oturup manzara seyredebilir, Piknik yapabilir, Kafe ve restoranlarda kahvaltı ve çay keyfi yapabilirsiniz. Koruyu gezmek için belirlenen çalışma saatleri ise sabah 08:30 ile 23:00 saatleri arasındadır.

Giriş ve Otopark Ücretleri

Fethi Paşa Korusu giriş ücreti bulunmamaktadır. İBB Sosyal tesisi için müşterilerine ait otopark bulunmaktadır. Koruyu gezmek için gelmişseniz burayı kullanamazsınız. Koru için ücretli otopark bulunmasa da aracınızı çekmek için çevrede müsait yer bulmanız çok zor olmayacaktır.

 Nasıl Gidilir? Konum Bilgileri

Harita sokaklarında dolaşmak için ikonu sürükleyin Harita üzerindeki insan simgesini sürükleyip bırakarak haritada sokaklarda dolaşabilirsiniz!
(Bazı konumlar Google Maps tarafından henüz sokak görünümüne açılmamış olabilir.)

Fethi Paşa Korusu Nerede ve Nasıl Gidilir?

Adres : Kuzguncuk Mahallesi Paşa Limanı Caddesi Nacak Sokak. No: 6 – Üsküdar / İstanbul
İBB Sosyal Tesisleri No : 444 10 34

Nasıl Gidilir : Koruya ulaşmak isteyenlerin Yavuzsultan selim köprüsü Beylerbeyi kavşağından çıkış yaparak, Paşa limanı caddesine yönelmesi gerekmektedir. Kuzguncuk iskelesi müteakiben Nacak sokakdan giriş yapabilirsiniz. Üsküdar yönünden gelecek olanlar Üsküdar İskelesi ve Paşa limanı caddelerini takip edebilir.

Beykoz Üsküdar, Kirazlıtepe Üsküdar İETT otobüslerinden faydalanmak sureti ile de Fethi Paşa Korusuna ulaşım sağlanmaktadır.
•Konum bilgileri için tıklayın.

» Eğer yolunuz İstanbu’a düşerse İstanbul Gezilecek yerler adlı içeriğimizi inceleyebilir, listeyi kendinize rehber edinebilirsiniz.