İçmeler Halk Plajı Tanıtımı | Giriş Ücreti, Nerede ve Nasıl Gidilir?

Muğla’da gezilecek yerler listemizde de yer alan İçmeler Halk Plajı, Marmaris’in en çok göze çarpan tatil bölgelerinin başında gelmektedir. Marmaris merkeze yaklaşık 10 kilometre mesafede olmasından dolayı günübirlik gelen ziyaretçiler de İçmeler Plajı’nda denizin keyfini çıkartabiliyor.

Uzun yıllardır Türkiye’deki yerli ve yabancı turistlerin göz bebeği konumundaki Marmaris’e bağlı olmasına rağmen İçmeler beldesin oldukça sakin yapısıyla dikkat çekmektedir. Yeşil ve mavinin birleştiği bir nokta da sessiz ve sakin bir dinlenme dönemi geçirmek isteyen tatilciler için uygun bir tercih olacaktır.

Yapılabilecek Aktiviteler

İçmeler Halk Plajı, Marmaris
İçmeler Halk Plajı, Marmaris

İçmeler Halk Plajında ne yapılır denince ilk cevap elbette mavinin en güzel tonunun keyfinin çıkarıp serinlemek olacaktır. Ancak denizin ve kumsalın tadını çıkarmaktan sıkılanlar da vakit geçirmek için birçok seçenekle karşılaşacaktır. Plaj çevresinde bulunan işletmeler aşağıda belirtilen imkanları sunmaktadır.
•Parasailing (Deniz paraşütü) yapılabilir.
•Tekne turlarıyla yakın koylar keşfedilebilir.
•Kano yapılabilir.
•Muz gibi eğlenceli su sporları hizmetleri de verilmektedir.

İçmeler Halk Plajı, yakınlarında bulunan mağazalarla da alışveriş yapmak isteyen tatilcilerin sahilden uzaklaşmadan vakit geçirmelerini sağlıyor.

Gündüz saatlerinde bu şekilde zamanlarını değerlendiren yerli ve yabancı turistler akşam eğlencesi için genelde otellerini tercih ediyor. Bunun nedeniyse İçmeler bölgesindeki mekanların birçoğunun sessiz ve sakin bir gece geçirmek isteyenlere yönelik hizmet vermesidir.

İçmeler Halk Plajı, Marmaris
İçmeler Halk Plajı, Marmaris

İçmeler Yeme İçme

İçmeler Halk Plajı’nda yemek konusunda bir sıkıntı yaşamak için çok fazla seçici olmak gerekmektedir. Geleneksel Türk yemeklerinden Ege ve Akdeniz yöresel lezzetlerine kadar birçok seçeneği restoranların menülerinde bulmak mümkündür.

Hafif yemekler tercih etmek isteyen tatilciler zeytinyağlı yemeklerle öne çıkan yeşilliğin bol kullanıldığı bölgeye özgü yemekleri tercih edebilirler. Sıcaktan bunalan tatilciler ise kendi dondurmalarını yapan mekanları ziyaret ederek içlerini ferahlatabilirler.

# Muğla’nın yöresel yemeklerini hakkında bilgi almak isterseniz bağlantıya tıklayarak Muğla’da ne yenir, Ne içilir gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.

İçmeler Halk Plajı, Marmaris
İçmeler Halk Plajı, Marmaris

Bilinmesiz Gerekenler

İçmeler Halk Plajı için tüyoları bilmek hem tatil dönemini hem de tatil yerinin seçerken kafası karışan turistlere ışık olacaktır. Bunlardan bazıları şu şekildedir:
•Doğa ve deniz tatilini birlikte arayanlar için doğru tercihtir.
•Kalabalık gruplar için daire veya villa gibi konutları kiralama imkanı vardır.
•Turist sayısının az olduğu bir dönemde gidilmek isteniyorsa ilkbahar sonları ve sonbahar başları gibi hem sakin hem de çok da soğuk olmayan bir dönemde tatil yapılabilir. İçmeler Halk Plajı en sessiz haliyle deneyimlenir.
•Haziran ve Temmuz ayları sıcaklığın tavan yaptığı dönemlerdir.

Civarda bulunan diğer plajlar

İçmeler Halk Plajı çevresindeki plajlar da tatilcilerin gidip maviliklerinde serinlemek isteyeceği güzellikte olduğu için birçok tatilci bazen yaptıkları tekne turlarıyla bazen de kara yoluyla yakın sahillere giderek keyifli zaman geçirmektedir. Gidelebilecek bazı koylar ve plajlar şunlardır:

•İztuzu Plajı
•Dalyan Plajı
•Kleopatra Plajı
•Turunç Plajı

Ziyaretçiler, İçmeler Kanyonuna giderek de kuş sesleri ve su şırıltıları eşliğinde güzel bir yürüyüş yapabilirler.

İçmeler Halk Plajı, Muğla
İçmeler Halk Plajı, Muğla

İçmeler Konaklama

İçmeler Halk Plajı konaklama konusunda da her bütçeye uygun düşebilecek farklı seçeneklere sahiptir. İçmeler Kamp Alanı ve İçmeler Maliye Kampı olarak bilinen yerlerde çadır kurulabilme şansı vardır. Ancak bu kamp alanlarında tuvalet, içme suyu gibi imkanları mevcut değildir.

Bu tarz temel ihtiyaçlar için kampçılar, yakınlardaki restoranları ya da pansiyonları ziyaret etmek durumundadırlar. Ayrıca kamp alanlarında bulunan bir marketin olmaması nedeniyle yeme içme ihtiyaçlarını stok yaparak gidermek zorunda kalacaklardır.

Özellikle son yıllarda beldeye olan ilginin artması sebebiyle bölgedeki pansiyon ve otellerin hem sayıları hem de kaliteleri artmaktadır. Ayrıca Marmaris Merkez’de kalarak sadece gündüz değil akşam da devam eden servisler sayesinde günübirlik git gel yapmak mümkündür.

Eğer İçmeler’de kalmak istenirse buraya tıklayarak bölgede bulunan oteller hakkında fiyat araştırması yapabilirsiniz.

 Giriş Ücretleri & Ziyaret Saatleri

Ziyaret Saatleri
08:00 – 18:00 Kapalı Günler
yok

Giriş Tarifesi

Giriş Ücreti

Şemsiye ve Şezlong 20 TL

Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

Akşam saat 18:00‘a kadar sahil güvenlik hizmeti sürüyor. O saatten sonra plaja giriş yapabilirsiniz ancak denize girişiniz tehlikeli olabilir.

İçmeler halk plajına giriş için ücret ödemiyorsunuz ancak şemsiye ve şezlong gibi hizmet alacaksanız 20 – 25 TL ‘yi gözden çıkarmanız gerekiyor.

 Nasıl Gidilir? Konum Bilgileri

Harita sokaklarında dolaşmak için ikonu sürükleyin Harita üzerindeki insan simgesini sürükleyip bırakarak haritada sokaklarda dolaşabilirsiniz!
(Bazı konumlar Google Maps tarafından henüz sokak görünümüne açılmamış olabilir.)

İçmeler Halk Plajı nerede ve nasıl Gidilir?

İçmeler Halk Plajı, Marmaris’in İçmeler beldesinde yer alır. Plaja ulaşmak gayet kolaydır. Önce Marmaris’e geliyorsunuz, sonra merkezden kalkan İçmeler servisleriyle beldeye ulaşıyorsunuz. Özel aracınızla gidecekseniz konum bilgilerini aşağıda sizler için bırakıyorum.
•Konum bilgileri için tıklayın.

# Marmaris’e gelmişken gezmek isterseniz Marmaris’de gezilecek yerler adlı içeriğimiz size yardımcı olacaktır.