Madame Tussauds İstanbul Hakkında Bilgiler

Dünyada tam 20 ülkede bulunan müzelerin 21. müzesi İstanbul’da açılıyor. 250 yıllık bir geçmişe sahip Madame Tussauds markası Kasım 2016 yılından itibaren İstanbul’da!

Tarihi ve kültürel kahramanlar ve geçmişten bugüne sanat, spor ve siyaset dünyasının yaklaşık 60 ünlü ismin yer alacağı Madame Tussauds İstanbul‘da Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinde tarihi bir gezinti yapabilir, Türkiye’den birçok ismin yanı sıra çok sayıda uluslararası müzik, spor ve film yıldızıyla da tanışabilirsiniz.

Madame Tussauds İstanbul / Beren Saat / Kerem Bursin / Kıvanç Tatlıtuğ

Oyunculardan; Kerem bursin, Beren Saat, Kıvanç Tatlıtuğ, Bruce Willis, Vin Diesel, Brad Pitt ve Leonardo Licaprio gibi bir çok isimler yer almakta. Oyuncular Kadrosunda yeni eski bir çok ünlü mevcut olmasına rahmen Kemal SUNAL’ın olmayışı büyük bir eksiklik!

» Eserlerin bu denli ilgi görmesinin temelinde, heykellerin çok gerçekçi görünüyor olması gerçeği yatıyor. Bu denli çalışma için eser sahibinin yüz ölçümleri alınıyor ve bir çok açıdan resmi çekiliyor. Ölçümler ve Fotoğraflar ile hummalı bir çalışma sonucunda ortaya bu paha biçilmez eserler çıkıyor. Heykel başına ortalama 160 kilogramlık kil harcanıyor.

Barış Manço / Orhan Gencebay / Zeki Müren

Şarkıcılardan; Şarkıcılar bölümü de oldukça çeşitli, Rihanna’dan Lady Gaga’ya Barış Manço’dan Zeki Müren’e başarıyı yakalamış bir çok ünlü şarkıcı mevcut.

Arda Turan / Neymar Jr / Hidayet Türkoğlu

Sporculardan; Müzede Arda Turan ve Hidayet Türkoğlu gibi türk sporcuların yanı sıra Lionel Messi, Neymar, Davit Backham gibi bir kaç sporcunun da heykeli bulunmakta.

Bir çok kategoriye ayrılmış olan Madame Tussauds İstanbul, bünyesinde Politikacı Liderler, Yazar ve bir çok ünlü isimleri de barındırmakta.

Adile Naşit / Albert Einstein / Kanuni Sultan Süleyman / Mustafa Kemal Atatürk

 Giriş Ücretleri & Ziyaret Saatleri

Giriş Ücreti
80 TL Ziyaret Saatleri
10:00 – 20:00 Kapalı Günler
Her gün açık

Giriş Tarifesi

Giriş Ücreti

Tam bilet 80 TL
Madame Tussauds + Sea Life 144 TL
3’li Paket 219 TL
Öğrenci / Çocuk (3-14 yaş arası) 59 TL

Madame Tussauds İstanbul 2019 Giriş Ücretleri

Madame Tussauds giriş biletleri gişe ve online satış olarak 2 şekilde satın alınabiliyor. Eğer biletinizi gişeden almak yerine resmi sitesinden alırsanız daha uygun fiyatlara alabiliyorsunuz. Mesela yetişkin bileti online alındığında 59 TL, Çocuk bileti ise 39 TL gibi bir rakama geliyor.
•Bilet satın al: https://www.madametussauds.com/istanbul/tr/biletler

2’li Paket: Bu paket yetişkinler ( 13 yaş üstü ) içindir ve rehber kitapçığı kapsamaktadır. Ayrıca bilet satın alındığında 30 gün içinde kullanma esnekliği bulunuyor.

Ziyaret Saatleri

Haftanın her günü açık olan Madame Tussauds İstanbul, ziyaretçilerini sabah 10:00‘dan, akşam 20:00‘a kadar ağırlamaktadır. Saat 19:00’da ise ziyaretçi kabulü sonlandırılıyor.

 Nasıl Gidilir? Konum Bilgileri

Harita sokaklarında dolaşmak için ikonu sürükleyin Harita üzerindeki insan simgesini sürükleyip bırakarak haritada sokaklarda dolaşabilirsiniz!
(Bazı konumlar Google Maps tarafından henüz sokak görünümüne açılmamış olabilir.)

Madame Tussauds İstanbul Nerede ve Nasıl Gidilir ?

Konum: Madame Tussauds İstanbul, Taksim İstiklal Caddesi üzerindeki Grand Pera binasının ilk iki katında yer almaktadır.

Adres: Hüseyinağa Mahallesi, İstiklal Caddesi. No:56, Beyoğlu – İstanbul
Yol tarifi: Metrobüs ile gelecekler Mecidiyeköy durağında inmelidir. Daha sonra Hacıosman-Yenikapı hattı Metroya binip Taksimde inebilir.
•Adres: Grand Pera, Beyoğlu / İstanbul
•Konum bilgileri için tıklayın.

» Eğer yolunuz İstanbul’a düşmüşse ve gezi planı hazırlamak istiyorsanız İstanbul adlı kategorimizi inceleyebilir, veya sizin için hazırladığımız İstanbul’da gezilecek yerler adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

 Sıkça Sorulan Sorular Soru Sor 

Madame Tussauds İstanbul’de Müze Kart geçiyor mu? 