Nakkaştepe Millet Bahçesi Hakkında Bilgiler

Nakkaştepe’deki 50 dönüme yakın askeri arazi Millet Bahçesi olarak halka açıldı. Bizde bunu duyup açılışından hemen sonra ziyaretine gidelim istedik. Aslına bakarsanız pek hevesli değildik ancak gördüğümüz manzara bizleri çok şaşırttı.

Mutlaka İstanbul’da gezilecek yerler listenizde yer alması gerektiğini düşündüğümüz Nakkaştepe Millet Parkı‘nı sizler için araştırdık ve yerinde gidip gördük. Hatta bilmeyenler için instagram sayfamızdan da canlı yayınla burayı takipçilerimize tanıttık. (@gezilesiyer_)

Bu arazide eskiden askeriye vardı. Askeriye taşınınca Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından 29 yıllığına kiralandı. İstanbul’un boğaz manzarasını en net görebileceğiniz bu alanda yaklaşık 250 adet piknik masası olup aynı anda ortalama 2500 kişiyi ağırlayabilir.

Nakkaştepe Millet Parkı
Nakkaştepe Millet Parkı

Üsküdar bölgesinde yer alan Nakkaştepe Millet Parkı içerisinde neler var, ücretli mi, nasıl gidilir gibi sorularınıza yanıt vermeye çalışacağız. Eğer aklınıza takılan bir soru olursa yorum kısmından bizlere yazabilirsiniz.

Nakkaştepe Millet Parkı içerisinde;
•Macera parkuru
•Spor alanları
•Tenis kortu
•Uçan yol
•Piknik bankları
•Kafeler ve tuvaletler

Bu alanlar haricinde botanik bir şelale ve ufak bir gölet bulunuyor. Tadilatların hala devam ettiğini söyleyebilirim. Alanlar genişletiliyor ve çevre düzenlemeleri yapılıyor.

Piknik Alanları

Nakkaştepe Millet Bahçesi
Nakkaştepe Millet Bahçesi Piknik Alanları

Ortalama 250 adet piknik masası olduğunu söylemiştik. Her masanın yanında çöplerinizi atabileceğiniz çöp kovaları bulunuyor. Ayrıca gölge olsun diye tüm masaların ağaçlara yakın olması dikkatimizden kaçmadı.

Sabah kahvaltılarınızı veya çerezinizin yanında akşam çayınızı içmek için güzel bir yer olduğunu bilmenizi isteriz. Ancak burada mangal yapamıyorsunuz. Ateş yakmak yasak. Tüpünüzü yanınızda getirebilir tavada kızartma yapabilirsiniz.

Macera Parkı

Macera parkı günün belirli saatlerinde uzmanlar eşliğinde ücretsiz kullanıma açılıyor. Güvenlik önlemleriniz alındıktan sonra Survivor yarışmasını aratmayan parkurda yarışıyorsunuz. Tam bir komando eğitimi diyebiliriz. Sağlık problemleri olmayan herkes bu parkurda birbiriyle yarışabiliyor.

Uçan Yol

Ağaçların arasında yerden yaklaşık 10 metre yüksekliğinde boğaz manzarasına ulaşan ahşap bir yol göreceksiniz. Uçan yol adı verilmesi yerden yüksekte olmasıdır herhalde. Terasa ulaştığınızda resim çekilmek isteyeceksiniz ancak biraz kalabalık olabilir.

 Giriş Ücretleri & Ziyaret Saatleri

Giriş Ücreti
5 TL Ziyaret Saatleri
09:00 – 18:00 Kapalı Günler
yok

Giriş Tarifesi

Giriş Ücreti

Gün boyu otopark 5 TL

Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri

Bazı kaynaklar Nakkaştepe Millet Bahçesi’ne giriş için ücret talep edildiğini yazsa da bu bilgiler tamamen asılsızdır. Giriş için hiç bir ücret talep edilmiyor.

Araçlar için otopark girişi araç başına 5 TL‘dir. Koca bir açık otoparka sahiptir.

Ziyaret saatlerini parkın güvenliğinden sorumlu arkadaşlara sorduğumuzda: şu anlık belirli bir kapanış saati yokmuş ancak hava karardığında ve insanlar parkı boşalttığından emin olduğumuzda bizde kepenkleri kapatıyoruz cevabını aldık.

 Nasıl Gidilir? Konum Bilgileri

Harita sokaklarında dolaşmak için ikonu sürükleyin Harita üzerindeki insan simgesini sürükleyip bırakarak haritada sokaklarda dolaşabilirsiniz!
(Bazı konumlar Google Maps tarafından henüz sokak görünümüne açılmamış olabilir.)

Nakkaştepe Millet Bahçesi Nerede ve Nasıl Gidilir?

Nakkaştepe Millet Bahçesi’ne otobüs ve metrobüsle ulaşabilirsiniz. Durak adlarına bakmayı unuttum. Tecrübe edenler yorum olarak yazabilirler. Araçla gelecek olanlar navigasyona “Nakkaştepe Millet Parkı” şeklinde aratmaları halinde kolayca ulaşabilirler.
•Konum bilgileri için tıklayın.

Civarda gezilecek yerler
•Kız Kulesi
•Çamlıca Tepesi
•15 Temmuz Şehitler Anıtı

# Eğer yolunuz İstanbul ve çevresine düşerse daha önce sizler için hazırladığımız en detaylı İstanbul’da gezilecek yerler listemize göz atabilirsiniz.