Vialand Eğlence Parkı (İsfanbul) Hakkında Bilgiler

2013 yılında İstanbul’da kapılarını ziyaretçilerine aralayan Vialand, toplamda 650 milyon $‘lık bir yarımla Gürsoy Grup tarafından kurulmuştur. 600 bin m² gibi bir alana sahip olan Vialand, İstanbul’un hatta Türkiye’nin en büyük tema parkıdır.

Eski ismi Vialand olan ve şimdiki yeni ismi İsfanbul Tema Park olan bu eğlence parkı gencinden yaşlısına her kesime hitap ediyor. İsminin neden değiştirildiği hakkında henüz bir bilgi verilmedi ancak Alışveriş merkezi reklam panoları ve trafik üzerindeki yol tabelaları İsfanbul olarak değiştirildi.

isfanbul-logo

İsfanbul Tema Park’ında Yer Alan Bölümler

İsfanbul Tema park içerisinde adrenalin sevenlere, çocuklara ve ailelere özel 25+ farklı ünite bulunmaktadır. Bazı üniteler belirli boy limiti ve yaş sınırı ile kısıtlandırılmıştır. Bu kural sayesinde güven içerisinde keyifli saatler geçirmeleri amaçlanmıştır.

Nefeskesen

isfanbul-nefeskesen

Nefeskesen ünitesi adrenalin sevenlere hitap eden ve 3 saniyede 110 kilometre hıza ulaşan, sizi çığlıklara boğacak bir eğlence aracıdır.
•Yaş sınırı: Nefeskesen yaş sınırı ise 13 yaş ile sınırlıdır. (refakatçi ile)
•Boy Sınırı: Vialand Nefeskesen boy sınırı ise 140 cm ile sınırlıdır.

Maceraperest

Maceraperest

Saatte 80 kilometre hızla 30 metre yükseğe çıkaran Maceraperest, tüm dünyada çok seviliyor. Açık havada heyecanlı bir tur sizi bekliyor. Nefeskesen’e binmeden önce stres atmak için kullanabilirsiniz.
•Yaş sınırı: Maceraperest yaş sınırı ise 13 yaş ile sınırlıdır. (refakatçi ile)
•Boy Sınırı: Vialand Maceraperest boy sınırı ise 120 cm ile sınırlıdır.

Adalet Kulesi

vialand-adalet-kulesi

Adalet kulesi içerisinde bulunan dikey hat sizi 50 metre yüksekliğe çıkartıyor ve bir süre manzarayı izletiyor sonrasında bir anda frenler boşalıyor ve sizi hızla yere indiriyor.
•Yaş Sınırı: İsfanbul Adalet Kulesi yaş sınırı ise 13 yaş ile sınırlıdır. (refakatçi ile)
•Boy sınırı: İsfanbul Adalet Kulesi boy sınırı 130 cm ile sınırlıdır.

Viking

vialand-viking

Sulu eğlenceleri seviyorsanız Viking çok hoşunuza gidecek. 15 metre yükseklikten beklenmedik bir anda aşağıya bırakılıyorsunuz ve adrenalin tavan! Neyse ki çıkıştaki kurutma odalarında ıslanan üst başı kurutabiliyoruz.
•Yaş Sınırı: İsfanbul Adalet Kulesi yaş sınırı ise 13 yaş ile sınırlıdır. (refakatçi ile)
•Boy sınırı: İsfanbul Adalet Kulesi boy sınırı 130 cm ile sınırlıdır.

360

vialand–360

Yuvarlanarak 28 metreden yukarıdan aşağıya döndürüleceksiniz, cesaretiniz var mı? Alışkın değilseniz mideniz bulanabilir ve inmek için yalvarabilirsiniz. Adeta adrenalin makinesi.

•Yaş Sınırı: Vialand 360 yaş sınırı 13 yaş ile sınırlı olmaktadır.
•Boy sınırı: Vialand 360 boy sınırı en az 140 cm olması gerekmektedir.

Zindan

vialand-zindan

Zindan, korkuya meydan okuyanlar için yapıldı. Tünelin derinliklerinde, karanlık köşelerinde birbirinden korkunç canavarlar ve nesneler ödünüzü patlatmak için sizi bekliyor.
•Yaş Sınırı: İsfanbul Zindan yaş sınırı ise 13 yaş ile sınırlıdır. (refakatçi ile)
•Boy sınırı: İsfanbul Zindan için boy sınırı yoktur.

King Kong

vialan-king-kong

Özellikle çocukların en çok sevdiği noktalardan biri King Kong. Sanırım görseli hoşlarına gidiyor. Efsanevi King Kong ile yerden 15 metre yüksekte, (ebeveyn ile En az 130 ustu) çığlıklar ve kahkahalar birbirine karışıyor.

Çılgın Nehir

vialan-cilgin-nehir

İsfanbul Tema Park içerisinde yer alan Çılgın Nehir, eğlence merkezine gelen ziyaretçilerin en çok ilgi gösterdikleri bölümlerden bir diğeridir. Oldukça popüler olduğunda sıra beklemeniz muhtemel. Binince dikkat edin biraz ıslanabilirsiniz.

Sihirli oda

vialand-sihirli-oda

İşte çocukların bir ilgisini çeken ünitede daha. Sihirli odaya girildiğinde boyunuz uzunsa kısalabilir, kısaysa uzayabilir. Güzel düşünülen bir eğlence odası. Mutlaka uğrayın.

# Yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi İsfanbul Tema Park içerisinde her yaşa uygun eğlence ünitesi düşünülmüş. Listeyi uzun uzun anlatıp size tüm sürprizleri deşifre etmek istemiyoruz. İstanbul’da yaşıyorsanız veya yolunuz İstanbul’a düşmüşse İstanbul’da gezilecek yerler listenize muhakkak ekleyin. İşte diğer eğlence parkları;

Minik pedallar Fatih’in Rüyası Süngerbob karepantolon
ZıpZıp Kanguru Atlı Karınca Bir Zamanlar İstanbul
Ice Age Saray Salıncağı Bulut Ekspresi
Cesur Sürücüler Çarpışan Arabalar Jet Ski
Kahraman İtfaiyeciler Küçük Madenler Minik Kaşifler
Mini Kule Neşeli Çiftlik Uçan Çocuklar

Yeme İçme

# Kendimden biliyorum, oyun oynamak bizi tok tutardı ve acıktığımızı anlamazdık. Sizde emin olun ki saatin ne zaman geçtiğini ve artık yemek yemek istediğinizi biraz geç fark edebilirsiniz.

# Park içerisinde bilindik markalardan tutun aradığınız her şeyi bulmanız hemen hemen mümkün. Eğer daha fazla seçenek isterseniz yönünüzü çevireceğiniz yön alışveriş merkezi. Tümü cadde üzerinde sıralanmış şekilde, kahvaltıdan tutun diğer tüm öğünlere yönelik menüler bulmanız mümkün.

isfanbul

 Giriş Ücretleri & Ziyaret Saatleri

Giriş Ücreti
129 TL Ziyaret Saatleri
10:30 – 21:30 Kapalı Günler
Her gün açık

Giriş Tarifesi

Giriş Ücreti

Online Bilet 129 TL
Zindan & JunglePark & Safari 30 TL
Jungle Park 15 TL
Zindan 12 TL
Safari 12 TL
İsfanbul Yıllık Kart 399 TL

(Vialand) İsfanbul Tema Parkı 2020 Giriş Ücretleri

Önemli Biletinizi gişeden değilde online almanız bütçe açısından daha uygun olacaktır. Yani girişte gişe fiyatı 169 TL iken online satın aldığınızda 129 TL gibi bir rakama almış olacaksınız. Giriş ücretleri mevsimsel olarak değişkenlik göstermektedir.

En detaylı ve güncel bilgileri isfanbul.com resmi sitesinden öğrenebileceğinizi unutmayın.

Ziyaret Saatleri ve Günleri

İsfanbul Tema Park yaz sezonu her gün sabah saat 10:30‘da açılıyor. Ayrıca haftanın yedi günü hizmet veren eğlence merkezi, haftanın her günü saat 10:30 ile 21:30 arasında ziyaret edebilirsiniz.

 Nasıl Gidilir? Konum Bilgileri

Harita sokaklarında dolaşmak için ikonu sürükleyin Harita üzerindeki insan simgesini sürükleyip bırakarak haritada sokaklarda dolaşabilirsiniz!
(Bazı konumlar Google Maps tarafından henüz sokak görünümüne açılmamış olabilir.)

(Vialand) İsfanbul Tema Parkı Nerede ve Nasıl Gidilir?

İsfanbul Tema Park’ı Eyüp sınırları içerisinde bulunmaktadır. TEM ve E-5 aksının tam ortasında yer alması nedeniyle her yönden ulaşımın kolaylıkla sağlandığı mükemmel bir konumda yer alıyor.

Kendi aracınız ile gelecekseniz aracınıza park yeri bulmak için endişe etmenize gerek yok, 8000 araç kapasiteli açık ve kapalı ücretsiz otoparkları ve vale servisleri hizmete hazır.

Cevizlibağ otobüs duraklarından 2 saatte bir ücretsiz servisleri de var. Ayrıca Taksim’den 49T no’lu ve Eminönü’nden 47 ve 47E no’lu belediye otobüsleri ile İsfanbul’a ulaşmak mümkün.
•Konum bilgileri için tıklayın.

İsfanbul İletişim ve Adres Bilgileri
Adres: Yeşilpınar Mahallesi Şehit Metin Kaya Sok No:11 34065 Eyüp/İstanbul
Tel: +90 212 600 01 00
Fax: +90 212 600 01 28

İsfanbul Eğlence Parkı (Vialand) dışında İstanbul’da çocuklarınızla birlikte Miniatürk, İstanbul oyuncak müzesi, Panorama 1453 Tarih Müzesi, Madame Tussauds İstanbul ve İstanbul Sea Life Akvaryum‘unu gezebilirsiniz.

# Eğer İstanbul’da yaşamıyorsanız İstanbul Gezilecek yerler adlı içeriğimizi inceleyebilir ve aklınızda İstanbul’da başka nereleri gezebilirim sorusuna cevap bulabilirsiniz.

 Sıkça Sorulan Sorular Soru Sor 

İsfanbul yıllık kartı ile yıl boyunca sınırsız mı giriliyor? 