Yıldız Parkı Hakkında Bilgiler

Yıldız Parkı, diğer bir adıyla Yıldız Korusu, 17. yüzyılda Kazancıoğlu ailesinin özel mülkü olduğu için Kazancıoğlu Bahçesi olarak biliniyordu. O yıllarda dönemin Sultanı olan IV. Murat kızına hediye etmek için parkı satın almıştır.

Özel mülkten Saltanat mülküne geçen bu park, 1994 yılından günümüz süresince İstanbul Büyük Şehir Belediyesi bünyesinde halkın ziyaretine açılmıştır.

46 hektarlık bir alana sahip olan Yıldız Parkı, içerisinde yürüyüş yolları, çocuk oyun parkları ve süs havuzlarının seyrini çıkartabileceğiniz gibi Kır kahvesi, Malta köşkü ve Çadır Köşkünde hafta içi veya hafta sonları boğaz manzarasına karşı kahvaltı ve akşam yemeği yiyebilirsiniz.

Yıldız Korusu
Yıldız Parkı, Beşiktaş

Yıldız Korusuna giriş kapısından girdikten sonra yaklaşık 300 metre kadar bir yürüyüş sonrası meydanda bulunan süs havuzuna geliyorsunuz. Gölde sizi ördekler, su kaplumbağaları ve süs balıkları karşılıyor. Gölün kenarında yer alan minik ahşap kulübe ördeklerin evceğizi 🙂

Park içerisinde en çok hoşum giden bölgelerden biri de bu göl ve çevresidir. Bu gibi yerlerde kahvaltı veya yemek yemek için işletmelerde oturmayı tercih etmiyorum. Daha çok doğa ile iç içe olmayı seviyorum. Bir sonraki gelişimde çimlerin üzerine yayılmak ve piknik yapmak için hazırlıklı geleceğimden emin olabilirsiniz. Sizlerde öyle yapın derim.

Yıldız Parkı Nerede
Yıldız Parkı Şelaleler

Oldukça geniş bir alana sahip olan Yıldız Parkı’nda, öyle bir yere kurulun ki; bir yanınızda yapay şelaleler gürlesin öbür yanınızda ördekler vak vaklasın.

Çimlere yer bezi serip yere oturmanızdan ziyade çevrede yer alan piknik banklarına da kurulabilirsiniz. Ama ardınıza çöp bırakmamak şartıyla. Lütfen bu konuda duyarlı olalım.

Yıldız Parkı Kahvaltı ve Fiyatları

Yildiz Parkı Kahvaltı fiyatları
Malta köşkü kahvaltı

Yıldız Parkı içerisinde yer alan Malta ve Çadır Köşklerinde boğazın deniz manzarasına karşın nezih bir kahvaltı keyfi yapabilirsiniz. Bu iki köşk açık büfe olarak hizmet vererek 70’den fazla kahvaltı çeşidinin sunulduğu muhteşem bir kahvaltı hizmeti veriliyor. (Bu iki köşk turistlik açıdan gezmeye açık olmayıp sadece restoran olarak kullanılmaktadır.)

Kahvaltı Günleri Kahvaltı Saatleri 2019 Kahvaltı Ücretleri
Hafta içi 09:00 – 14:00 40 TL
Hafta sonu 09:00 – 13:30 50 TL

Kahvaltı fiyatları hafta içi ve hafta sonu değişkenlik göstermektedir. Sabah 09:00‘dan öğlen en geç 14:00‘e kadar kahvaltı sefası sürüyor. 14:00‘den sonra yemek fazlı başlıyor.

Akşam 23:00 saatine kadar hizmet veren Malta ve Çadır Köşklerinde fiyatlar aşağı yukarı aynıdır. Grup halinde katılımlarda önceden haber verilip rezervasyon yaptırılmalıdır.

Beltur İletişim Bilgileri
Müşteri hizmetleri: 444 66 44

# Üçüncü bir diğer nokta Kır Kahvesi. Bu işletmede kahvaltı yapılabilir ancak bana daha çok çay ve gözlemelik gibi geldi. Ama tabi yinede aklınızda bulunsun.

 Giriş Ücretleri & Ziyaret Saatleri

Giriş Ücreti
8 TL Ziyaret Saatleri
24 saat açık Kapalı Günler
Her gün açık

Giriş Tarifesi

Giriş Ücreti

Otopark Ücreti 8 TL

Yıldız Parkı Ziyaret Saatleri

Yıldız Parkı haftanın yedi günü ziyarete açıktır. Günün her saati açık olan Yıldız parkını hava iyice kararana dek gezmek mümkündür.

Yıldız Parkı Giriş Ücretleri

Yıldız Parkına yaya girişi ücretsizdir. Koru içerisinde yer alan özel otoparkta gün boyu aracınızı park etme bedeli 8 TL‘dir.

 Nasıl Gidilir? Konum Bilgileri

Harita sokaklarında dolaşmak için ikonu sürükleyin Harita üzerindeki insan simgesini sürükleyip bırakarak haritada sokaklarda dolaşabilirsiniz!
(Bazı konumlar Google Maps tarafından henüz sokak görünümüne açılmamış olabilir.)

Yıldız Parkı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Yıldız Parkı, konum olarak Çırağın caddesi ve Palanga caddesinin ortasında kalıyor. Korunun iki giriş kapısı bulunuyor ve yayalar bu iki kapıyı girip çıkmak için kullanabiliyor. Ancak araçlar Çırağın caddesi tarafından girip çıkış olarak Palanga caddesi tarafını kullanmalıdır. Giriş kapısı tam olarak Çırağın caddesinde yer alan Çırağın Sarayı‘nın tam karşısı.
•Adres: Çırağın Caddesi, Beşiktaş / İstanbul
•Konum bilgileri için tıklayın.

Avrupa yakasından gelenler, Beşiktaş sahil yolundan geçen tüm toplu taşıma araçları ile ulaşmak mümkündür.

Anadolu yakasından aracı ile gelenler 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü kullanarak Beşiktaş istikametinde Yıldız Parkı tabelalarını takip edebilirler. Yaya olarak gelmeyi düşünenler ise karşıdan Beşiktaş vapur iskelesine geçip 900 metrelik mesafeye ister otobüs/Taksi isterse de yürüyerek ulaşabilirler.

Bu 900 metrelik yürüme yolu üzerinde Çırağın Sarayı, İtfaiye Müzesi ve Yahya Efendi Türbesi yer alıyor. Dönüşte bu önemli noktalar ile birlikte Beşiktaş vapur iskelesinin 100 metre yanında yer alan Deniz Müzesi‘de ziyaret etmeyi unutmayın.

 Sıkça Sorulan Sorular Soru Sor 

Yıldız parkında mangal yapılıyor mu? 